Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Border Collie Tour

 


    Dne 12.5.2018 se uskutečnil již 2. ročník akce Border Collie Tour a to výšlapem na horu Praděd. Začátek celé akce byl naplánován na 10:00 hodin na parkovišti před restaurací Hubertus v Karlově Studánce. Během cesty jsem pečlivě sledoval aktivitu mraků, rychlost větru, teplotu vzduchu, dokonce i UV záření, jen aby bylo na akci pěkné počasí. Díky tomuto pečlivému zkoumání jsem usoudil, že to bude mnohem lepší než na prvním ročníku, kde nám počasí nikterak nepřálo. 

    Než jsme dorazili na místo setkání, tak mi dorazilo pár "omluvenek" lidí, kteří se na akci nemohli z různých důvodů dostavit. Doufal jsem tedy, že na Praděd nepůjdu sám a neudělám si z toho sólo akci. Už při samotném vjezdu na parkoviště byly mé obavy pryč. Na parkovišti stálo již na první pohled zhruba 15 pejsků. 

    Chvilku po mém příjezdu nastala důležitá chvíle administrativy a podrobnějších informací o celém průběhu akce. Postupně ke mně chodili chlupáči se svými majiteli a potvrzovali svou účast. Při zápisu každý získal balíček, ve kterém nalezl pytlík pamlsků a fleecovou hračku. Po sečtení všech účastníků přišla chvíle smutku, kdy bylo zjištěno, že z 32 registrovaných pejsků nakonec dorazilo 22. Někteří se omluvili během dne a někteří se bohužel ani neomluvili. Nicméně jsem byl nadšený z toho, že se tak druhý ročník této akce pyšnil rekordem 22 účastníků

    Takzvaný administrativní koutek nudy pana pořadatele byl u konce. Informace o průběhu akce byly vyřčeny a mohlo se vyrazit. První úsek cesty byl veden lesní cestou k rozcestí. Tento úsek byl pouhý začátek toho, co mělo přijít. Na první zastávce u rozcestí jsme na sebe počkali a na chvíli si tak odpočinuli. Po nabytí energie a doplnění tekutin se mohlo vyrazit do druhého úseku.

    Druhý úsek už nebyla žádná procházka růžovou zahradou. Páníčky i pejsky čekala cesta plná žebříků a lávek. Pro někoho to byla výzva, avšak jak šlo vidět, mnozí to vzali stylem alá kamzík a prošli tak celý úsek s prstem v nose. Mnoho účastníků si tuto variantu cesty chválilo, protože se tak dalo koukat na nádhernou krajinu okolí vodopádů Bílé Opavy. Lávky a žebříky se místy křížily se samotnou Bílou Opavou, tak se dalo opravdu na co koukat. Celý tento úsek byl zakončen na druhém stanovišti a to u chaty Barborky, kde jsme si dali pauzu na nabrání sil po náročném úseku. Chlupáči však stále nejevili známky únavy, což v podstatě nikoho z nás nijak nepřekvapovalo. :)

    Po zdolání záchytného bodu chaty Barborky nás čekal poslední úsek, a to cesta dlouhá 3 kilometry k samotnému vrcholu. Tento úsek už byl opět klidný. Šlo se po asfaltové cestě. Po necelé třičtvrtě hodince bylo dokonáno a zdolali jsme hrdě vrchol této majestátní hory Jeseníků. Zde byla delší chvíle pauzy na občerstvení, focení, vyběhání svých chlupatých mazlíčků na atomový pohon, posilnění polévkou apod. Před samotným odchodem zpět do Karlovy Studánky přišel čas na společnou fotku. Po vyfocení a nabrání sil si majitelé mohli vyzvednout poukázky na psí známky se svou vlastní fotkou, která byla sjednána ze strany našeho sponzora. Ti, co museli spěchat z nějakých osobních důvodů domů nebo zkrátka nemohli čekat na skupinu až do úplného konce, dostali medaili za zdolání vrcholu a mohli pelášit nazpět sami.

    Cesta zpět se nesla v klidném duchu o něco menší skupiny. Nikdo neměl nutkání nikterak spěchat. Ti co měli obavy, že se zpět půjde opět po strmé cestě plné lávek a žebříků, mohli si oddechnout. Z důvodu bezpečnosti byla trasa vedena mimo tento úsek, a to po modré stezce zpět do Karlovy Studánky.

    Po příchodu na parkoviště byly rozdány medaile za úspěšné zdolání vrcholu, které byly předány přímo na krk hrdým pejskům, předány byly také dva bonusové poháry za Nejmladšího a Nejstaršího účastníka akce, majitelé si také mohli převzít samolepky na svá auta ve formě loga samotné akce, případně psích tlapek a plní dojmů a zážitku mohli jet domů.

 

    Moc děkuji všem účastníkům za pevné nervy, sílu a odvahu v náročném úseku naší cesty a vámi projevenou úctu. Těm, co si převzali samolepky s logem, moc děkuji za propagaci. Moc si toho vážím. Dále bych chtěl poděkovat naší fotografce Kateřině Skopalové, která se postarala o celou fotofokumentaci během průběhu Border Collie Tour. Velký dík patří také sponzorům, kteří pomáhali připravit věcné ceny a odměny pro vaše miláčky.

    Doufám, že se se všemi opět uvidím 15.6.2019 na 3. ročníku Border Collie Tour a nerad bych předbíhal, ale možná i o něco dříve na postranní akci Border Collie Tour. wink

 

Tak zase někdy naštěkanou

Aleš. F smiley


 

TOPlist